Skleněné zábradlí na míru

Stavíte či rekonstruujete a hledáte inspiraci pro skleněné zábradlí? Neváhejte a shlédněte naše realizace a tipy. Sklo patří mezi luxusní stavební doplňky domácnosti a skleněné zábradlí je velmi krásným designovým prvkem vašeho schodiště, podesty nebo terasy či balkónu. Zábradlí lze implementovat všude, kde bude zajišťovat bezpečí při pohybu.

 

Kromě designové elegance je skleněné zábradlí výborné v propouštění světla, díky čirému sklu světlo více prosvětlí prostor schodiště, než obyčejné vyplněné zábradlí. Samozřejmě sklo u zábradlí splňuje veškeré bezpečnostní normy.

 

Jaké jsou typy skleněného zábradlí?

Na výběr je hned několik typů zábradlí. Nyní vám ukážeme tři nejprodávanější druhy skleněného zábradlí, které jsou u našich zákazníků velmi oblíbené.

Mezi top patří skleněné zábradlí s nerezovým profilem, do kterého se vloží skleněný panel. Sklo samozřejmě vyrobíme přímo na míru, takže každý zákazník má volbu a může si určit své rozměry. Lze vybírat z čirého - průhledného či mléčného skla. Nezapomeňte, že čím větší panel skla, tím je větší váha a horší ruční manipulace. Nerezový profil je po celé délce, sklo se montuje do profilu a vkládají se pár milimetrů od sebe (šířka rozestupu může být jakákoliv, záleží na vkusu zákazníka) - aby se o sebe netřely.

 

 

Profilové zábradlí se montuje kolem okraje hrany, kdy jsou dvě možné realizace: profil je možné osadit do již vylité podlahy před pokládkou krytiny, nebo rovnou na podkladní beton, než se vylije finální podlaha. Jestliže rekonstruujete nebo stavíte novostavbu a uvažujete o profilovém celoskleněném zábradlí a nemáte ještě položenou podlahu, rozhodně doporučujeme nejdříve realizovat zábradlí a až následně podlahu. Profil se lépe montuje do betonové podlahy, nsž do anhydridu, u kterého se zpravidla musí odsadit kousek od hrany, eby anhidrit neprasknul. Určitě nedoporučujeme montáž do kachlí, lamina či jakéhokoliv jiného druhu krytiny. Krytinu osadíme až po ukotvení profilu a můžete jí krásně zarovat, přesně jako je na obrázku výše. Profilové zábradlí se hodí do interiéru i exteriéru.

 

Dalším nejprodávanějším typem skleněného zábradlí je s bodovými úchyty. Tento styl ukotvení je vhodné pro schodiště, terasy nebo podesty a jiné. Bodové úchyty lze vybrat v kulatém nebo čtvercovém tvaru a vrtají se z boku stěny, nebo podesty. Následně se osadí sklo a ukotví se. I u tohoto zábradlí má sklo milimetrové až centimetrové rozestupy. Skleněné panely pro zábradlí vyrobíme na míru dle přání zákazníka. Zde je možné vybírat z čirého, mléčného, kouřového, nebo jinak zabarveného skla, případně skla s ornamenty, nebo grafoskla.

 

 

A nyní poslední typ zábradlí je úplně odlišný od předchozích dvou. Skládá se z nerezových kulatých, nebo hranatých sloupků s madlem a výplní z čirého, mléčného, kouřového, nebo jinak zabarveného skla, případně skla s ornamenty, nebo grafoskla. Toto zábradlí realizujeme v interiéru i exteriéru a je vhodné do schodiště i na rovné plochy - balkóny, terasy, podesty a jiné. Sloupky se montují do podlahy či schodů, následně se ukotvní sklo a přimontuje se madlo.

 

 

Všechny tyto typy jsou krásné a záleží jen na vašem výběru a vkusu. Skleněné zábradlí přinese do vaší domácnosti špetku luxusu a moderního prvku. Stačí si vybrat a skleněné zábradlí vyrobíme na míru i vám, stačí si vybrat na eshopu nebo nás kontaktovat. Realizaci můžete provést svépomocí nebo můžete využít našich techniků.

Napište komentář


Načítám, prosím vydržte...